وحید پنجشنبه 21 شهریور 1392 04:22 ب.ظ نظرات ()

پزشکان به تازگی دریافته اند که اضطراب اصلی ترین عامل برای گسترش و انتشار سرطان در بدن بانوان است و چنانچه کنترل نشود، می تواند سبب گسترش سرطان در همه نقاط بدن شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، براساس جدیدترین تحقیقات پزشکی، پزشکان دریافته اند فعال شدن نوعی ژن مرتبط با اضطراب می تواند سبب گسترش سرطان در زنان شود.

پزشکان دریافته اند بیماران زن سرطانی که افرادی با اضطراب فراوان بودند، روند پیشرفت بیماری در آنها بسیار زودتر و خطرناکتر از زنانی بوده است که آرامش بیشتری داشته اند و کمتر دچار اضطراب بوده اند.

بررسی ها نشان داده است ، این ژن خاص به نام ATF3 به طور کلی نقش پاسخ دهی به محرک های خارجی را در بدن دارا است، اما در هنگام سرطان سبب تند شدن روند خود تخریبی در بین سلول های طبیعی و آسیب های جبران ناپذیر به بدن می شود.

پزشکان معتقدند؛ هنگام اضطراب سیستم ایمنی بدن به خوبی نمی تواند وظیفه خود را اجرا کند و در نتیجه قادر به مبارزه با سلول های سرطانی نخواهد بود و سرطان به پیشرفت سریع خود در بدن ادامه می دهد.

پزشکان به بانوان توصیه می کنند: تا اضطراب را از خود دور کنند به ویژه اگر مبتلا به سرطان هستند و در صورت نیاز به طورحتم از کمک های روانشناسی برای پیدا کردن راه های کنترل اضطراب استفاده کنند.